Matbaa Firması Telefon Numaramız : +90 535 288 89 17 +90 222 234 00 03

Resmi Fatura Basımı Eskişehir Matbaa Firması

Resmi Fatura Basımı

Fatura Nasıl ve Nerede Basılır ?

Fatura resmi bir evraktır. Her isteyen kişi,firma fatura basamaz. Fatura basmak için Maliye Bakanlığı tarafından matbaalara verilir. Bu matbaalar kanuna uygun bir şekilde faturayı basarlar. Fatura basmak için ilk önce yetkili matbaa ile iletişime geçmelisiniz.

Fiyat teklifi alırken, basılacak faturanın özelliklerini vermeniz gerekmektedir. Fatura boyutunuzun A4 boyutunda olması kolaylık sağlar. Bu sayede birçok standart yazıcıdan kolaylıkla çıktı alabilirsiniz.

Matbaacınızdan en az 3 nüsha'lı fatura istemeniz sizin yararınıza olacaktır. İlk nüshayı müşteriye, ikinci nüsha genelde muhasebe fişinin altına takılır. Üçüncü nüsha da fatura dosyasında arşivlenir. Fatura dosyasında sadece sizin kestiğiniz faturaların üçüncü nüshası yer alır ve istediğiniz faturayı kolayca bulabilirsiniz. Üç nüshanın renginin birbirinden benzersiz olması, fatura nüshalarının karışmaması açısından iyi olur. Faturanızı kendiniz el ile dolduracaksanız otokopili fatura kağıdı kullanınız.

İlgili matbaa, faturaya yazılması gereken resmi bilgileri sizden ister. Faturanın kurumsal renkleriniz ile basılmasını istiyorsanız matbaa'cınıza renklerin pantone kodlarını vermeniz gerekmektedir. Müşterinizin ödeme yapacağı banka hesap numaralarızı da iletirseniz, tahsilatlarınızı hızlandırmanızda yararı olacaktır. Unutmayın ki fatura adet'i yükseldikçe maliyet düşecektir. Ancak, herhangi bir logo, isim ya da adres değişikliğinde fatura iptal süreçleri ile uğraşmamak için en fazla bir yıl içinde kullanabileceğiniz kadar fatura bastırmanız sizin adınıza daha iyi olacaktır.

Matbaa, fatura basabilmek için sizden bir takım resmi evraklar isteyecektir bunlar; yoklama tutanağı, vergi levhası,  veya imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi, KDV beyannamesinin tahakkuk fişini isteyecektir.